0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Битиќи: Јакнењето на вредносните синџири во регионот носи компетитивна предност, зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите

Вицепремиерот за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи е во дводневна посета на Копенхаген, Кралството Данска со цел промоција на инвестициските поволности во нашата земја, како и средби со нашата бизнис дијаспора во Данска, која може да биде вистински економски поттик за инвестиции во нашата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close