0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи: ФИТР ќе биде прва акредитирана институција кон Зелениот климатски фонд од Западен Балкан

Заврши вториот проект за подготвеност за Зелениот климатски фонд со кој се поставуваат темелите за климатски активности предводени од државата во иднина. Завршниот настан беше организиран од кабинетот на заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи и Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации (ФАО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close