0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Битиќи – Спајиќ: Јавните финансии во функција на граѓаните, поддршка за компаниите, нови инвестиции и повисоки плати

Привлекување нови инвестиции, подобрување на животниот стандард преку раст на платите и поддршка за компаниите во услови на корона кирза, беа главните теми на денешната средба меѓу вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и црногорскиот министер за финансии и социјална грижа, Милојко Спајиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close