0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите

Презентација на поволностите и бизнис климата за инвестирање во Северна Македонија, зајакнување на бизнис врските помеѓу двете земји како и можностите за nearshoring за данските компании, биле целта на денешната тркалезна маса на која учествувал вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, заедно со поголем број на претставници од данските индустрии и директорот на Дански Индустрии, Јенс Холст Нилсен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close