0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи: Солидарноста и соработката клучни за создавање атрактивен регион што ќе привлекува нови инвестиции

Солидарноста и соработката се клучни елементи за создавање на атрактивен регион што ќе привлекува нови инвестиции, порача вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи од Самитот на шефови на влади на Централно-европската иницијатива (ЦЕИ) што се одржува во Будва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close