0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Битиќи: Продолжуваат преговорите со синдикатите, ќе најдеме одржливо решение за усогласување на платите

-Тоа што имаме разидување со синдикатите е решението „сега или никогаш“. Ние велиме „не, решение ќе најдеме сега, одржливо, со целосна методологија за раст на плати, за да не се вратиме следната година зашто не чекаат други предизвици со синдикатите. Ние нудиме одржливо и долгорочно решение, кое нема да направи голема разлика. И не е вистина дека не се зголемени платите, потенцира Битиќи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close