Политички партии

Битиќи: Правиме напори да обезбедиме пониска цена на струјата за приватниот сектор

Сите приватни корисници и домаќинства на регуларниот пазар ќе имаат електрична енергија од Електрани на Македонија, истакна потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Објектив“ на МТВ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close