0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Битиќи очекува окрупнување на парламентарното мнозинство по средбата Заев – Гаши

Денеска ќе се случи окрупнувањето на парламентарното мнозинство, т.е. коалициското мнозинство која што ќе ја предводи нашата влада наредните 2,5 години до редовните избори, очекува вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, коментирајќи ја средбата на премиерот Зоран Заев со лидерот на Алтернатива Африм Гаши во Клубот на пратеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close