0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Битиќи на состанок со Мелсом: Северна Македонија е вистинска дестинација за норвешките инвеститори

Директорката на норвешкото Министерство за надворешни работи задолжена за Југоисточна Европа, Кристин Мелсом на работниот состанок со вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи упатила отворена покана за бизнис средба со потенцијални инвеститори и партнери во Норвешка со цел продлабочување на соработката и развој на Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close