0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Битиќи на презентација на „Прегледот на конкурентноста во ЈИЕ на OEЦД“ – напредок на Северна Македонија во осум од вкупно 15 области

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи денеска преку видеоконференциска врска присуствуваше и се обрати на настанот за презентација на периодичното издание на „OЕЦД Прегледот на конкурентноста во Југоисточна Европа 2021“ (OECD South East Europe Competitiveness Outlook 2021) во организација на  Организацијата за економска соработка и развој - ОЕЦД. На отворањето на настанот се обратија и Карим Даху, задолжен за глобални прашања во OEЦД и Фрек Јанмат, раководител на одделот за операции во Делегацијата на Европската Унија во нашата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close