0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерПолитика

Битиќи на Меѓународниот саем во Тирана: Заедничките настапи на меѓународните саеми ја зацврстуваат соработката помеѓу земјите во регионот

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска го посети „Меѓународниот саем во Тирана 2021", во организација на „групацијата Клик Експо" во соработка со градот Тирана, Стопанската комора на Албанија и Коморскиот инвестициски форум за Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close