0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаМакедонија.СлајдерОпштество

Битиќи: Минималната плата од 18.000 по договор со социјалните партнери

Минимална плата од 18.000 денари во државата ќе имаа во тој момент кога ќе одлучиме со сите социјални партнери, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, на вечераната дебата на емисијата Топ Тема на ТВ Телма, напомнувајќи дека овој дијалог е трипартитен меѓу Владата, синдикатите и работодавачите  во рамки на Економски социјалниот совет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close