0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Битиќи и Петровска на увид на активностите за реставрирање на Офицерскиот дом во Битола

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска, денеска ќе извршат увид на завршните активности за реализација на потпроектот „Зголемена туристичка понуда на Пелагонискиот регион преку реставрирање и адаптирање на Офицерски дом заедно со партерното уредување“. Активностите се реализираат во рамки на Проектот за локална и регионална конкурентност, со поддршка од Владата на Република Северна Македонија и Делегацијата на Европска Унија во соработка со канцеларијата на Светска Банка.

Back to top button
Close
Close