0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Битиќи – Ескобар: Поддршка од САД за реформите и надминување на отворените прашања за целосна интеграција во ЕУ

Економската соработка помеѓу Северна Македонија и САД, придобивките од членството на земјата во НАТО, како и регионалните економски соработки биле дел од темите на денешната средба на заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи со заменик помошникот државен секретар на Соединетите Американски Држави, Габриел Ескобар, кој е во работна посета на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close