0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Бислимовски: За да зборуваме за праведна транзиција треба пред да имаме домашни ресурси со кои ќе влијаеме на цените на струјата

Верувам дека оваа година производството на електрична енергија ќе се стабилизира и ќе биде далеку повисоко отколку што беше во изминатиот период, бидејќи тоа е многу важно затоа што ако сакаме да зборуваме за праведна транзиција треба пред сè да имаме домашни ресурси за да влијаеме на цените на електричната енергија, истакна претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close