0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бислимовски: Во текот на оваа недела РКЕ ќе ги соопшти цените на блоковите и ниските тарифи

Се очекува Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во среда да одржи подготвителна и главна седница на која ќе бидат соопштени цените на блок тарифите, изјави денеска претседателот на РКЕ Марко Бислимовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close