ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Билоусов: Украина истражува 26.000 случаи на воени злосторства

Од 135 обвинети, петнаесет се веќе во украински притвор, а останатите 120 се уште се во бегство, изјави Јури Билоусов, шеф на одделот за воени злосторства на Канцеларијата на главниот обвинител. -Досега до судовите се поднесени 13 предмети и донесени се седум пресуди, рече тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close