Дописници МКДЕкономија

„Биди економист“ – дводневен настан на Економскиот факултет во Штип

Во земјава имаме увозна инфлација и доаѓа од тоа што сите суровини и финални производи ни се од увоз. Нашата земја е увозно зависна, затоа имаме и поскапување на цените на производите на рафтовите, истакна универзитетскиот професор Љупче Давчев, кој беше дел од дводневниот настан „Биди економист“ на Економскиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close