0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата ТФТ Скопје со две победи се враќа од пресметките со бугарските екипи во регионалната кошаркарска лига, откако вечерва триумфираше над Берое со 96-86 (47-38), ден по победата над Академик Пловдив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close