Локални избори 2021Политички партии

Бесплатен јавен градски превоз за пензионерите во Скопје секој ден од неделата, како и за лицата со ретки болести, вети Шилегов

Бесплатен јавен градски превоз секој ден од неделата за пензионерите, за лицата со ретки болести и за нивната придружба, како и за сите постдипломци и докторанти кои студираат во Скопје, вети на денешната прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, кој се бори за втор мандат на претстојните локални избори како кандидат на коалицијата предводена од владејачката СДСМ.

Back to top button
Close
Close