0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаПолитика

Бесими: Со стабилни приходи во буџетите на општините подобри и поефикасни услуги за граѓаните

Со Предлог измени на Законот за финансирање на општините ќе се подобри фискалниот капацитет и ќе се зголемат приходите на општините преку постепено зголемување на стапката на дотацијата од ДДВ и персоналниот данок на доход, најавија премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими, претставувајќи ги предложените законски измени усвоени денеска на владина седница.

Back to top button
Close
Close