0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бесими: Реформи за повеќе финансии и транспарентност на општините

Министерот за финансии Фатмир Бесими во својата колумна за реформата за унапредување на фискалната децентрализација преку изрека на Пол Харви испрати порака до идните градоначалници  на општините дека самоуправувањето нема да функционира без самодисциплина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close