0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бесими: Потребни се економски одлуки, а не дневнополитичка агенда за да ја надминеме инфлаторната криза

За да ја надминеме инфлаторната криза, потребни се храбри и одговорни економски одлуки, кои нема да се водат од дневнополитичката агенда. Тие ќе се засноваат на економските закони, силна анализа и јасна цел - стабилизација, надминување на кризата и економски раст. Ова го нагласува министерот за финансии Фатмир Бесими во својата колумна за инфлацијата, мерките и одржување на економскиот раст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close