0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаЛинк во живоОпштество

Бесими: Ова е време на големи економски предизвици, неопходно е внимателно креирање на фискалната политика

Целта на спроведувањето на овие заклучоци е да се зајакнат економскиот и социјалниот развој на земјата, како и да се приближиме кон постигнување на барањата од Копенхашките критериуми за пристап кон ЕУ, истакна Бесими.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close