0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бесими на форумот на „Еуромани“: Спроведуваме одговорен пристап за надминување на кризата

Политиките што ги презема Владата за надминување на кризата, како и напорите што земјата ги прави за да создаде поволно деловно опкружување, беа во фокусот на обраќањето на министерот за финансии Фатмир Бесими на Форумот на Централна и Источна Европа, што се одржува денеска во Виена, во организација на „Еуромани“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close