БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Бесими – Матуела-Худолин: Дизајнирањето на макроекономските политики и поддршката за стопанството клучни за забрзан раст

Дизајнирањето на макроекономските политики, јавните финансии, структурните реформи, како и поддршката што ја дава Владата на стопанството за справување со пандемијата, како и зелената и дигиталната трансформација, беше тема на дискусија меѓу министерот за финансии Фатмир Бесими, директорот на Директоратот за проширување и соседска политика, Мишела Матуела и раководителот за соработка во Делегацијата на ЕУ, Штефан Худолин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close