0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Бесими – Лосон: Се унапредува економската соработка со Обединетото Кралство

Унапредување на економската соработка помеѓу Северна Македонија и Обединетото Кралство, зголемување на странските инвестиции во нашата држава, како и продлабочена соработка во доменот на управувањето со јавните финансии беa дел од поважните теми на денешната средба на министерот за финансии, Фатмир Бесими со амбасадорот на Обединетото Кралство во РС Македонија, Метју Лосон и заменик-шефот на мисијата во нашата држава, Јулија Смит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close