0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бесими за МИА: Реформите не предвидуваат номинално зголемување на даноците, туку проширување на даночната основа

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната база врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за реформи за зголемување на даноците, вели министерот за финансии Фатмир Бесими во интервју за МИА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close