0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаИнтервјуМакедонија.Слајдер

Бесими за МИА: Важно е буџетот да биде донесен во законски предвидениот рок

Од понеделник во Собранието треба да почне расправата за Предлог-буџетот за 2022 година. Министерот за финансии Фатмир Бесими во интервју за МИА вели дека е важно буџетот да биде донесен во законски предвидениот рок бидејќи со него се обезбедува непречено финансирање на функциите на државата, силна финансиска поддршка за економско заздравување и забрзан, инклузивен и одржлив економски развој.

Back to top button
Close
Close