0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бесими: Да се најде одржливо решение за подобар стандард на наставниците проследено со реформи

-Како што беше најавено од страна на Владата, после состанокот со синдикатите од образование, во наредните денови ќе следат решенија кои ќе бидат во интерес на изнаоѓање на одржливо решение за подобар стандард на наставниците, но во исто време тоа да се проследи со реформи што ќе значат поквалитетно образование, повеќе знаење за учениците и студентите, односно унапредување на човечкиот капитал, а со тоа зголемување на продуктивноста и одржлив економски раст што треба да не води и до повисок животен стандард на граѓаните, наведува Бесими.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close