0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Бесими – Алиу: Регионален развој и соработка за развој на заеднички проекти

Моментно, во тек е реализација на првата делница од автопатот Скопје - Блаце, од границата со Косово до село Блаце, како и подготовка на техничка документација за втората делница од автопатот. Во рамки на областа енергетика, Владата презема активности за изработка на студија за интерконекциска врска со Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close