Локални избори 2021Политички партии

Беса ги повика своите гласачи во вториот круг да гласаат за кандидатите на Алијансата за Албанците и очекува реципроцитет

Генералниот секретар на Движењето Беса, Арјанит Хоџа денеска апелираше до гласачите на оваа партија во вториот круг на локалните избори да ги поддржат кандидатите за градоначалници на Алијансата за Албанците, со цел, како што рече, да „помагнат во политичкиот пораз на ДПА и ДУИ“.

Back to top button
Close
Close