0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Беса Адеми: Транспарентноста е клучен принцип за заштитата на јавниот интерес и на човековите права

Претседателката на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, учествува на Конференција на претседатели на врховни судови од Централна и Источна Европа која во организација на CEELI институтот се одржува во Прага.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close