ЕвропаСвет.Слајдер

Берлинските власти купуваат уште 14.750 станови за изнајмување

Владата на Град Берлин денеска соопшти дека ќе купи околу 14.750 станови од две големи компании за изнајмување за 2,46 милијарди евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close