БалканДописници Свет

Бериша објави кандидатура за лидер на ДП: Го поздравувам секој ривал, членството ќе одлучи

Историскиот лидер на опозициската Демократска партија, Сали Бериша, не бил никогаш порешителен да се врати на чело на партијата чиј основач е тој, а се повлече по поразот на парламентарните избори во 2013 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close