БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бериша најави масовен протест во Тирана на 7 јули

-Суштината е протест и само протест. Граѓаните почнувајќи од нивниот национален интерес, па се до здравјето, работното место, нивните џебови, чувствуваат дека се во голема опасност. Цела Тирана ќе се излее на плоштад. Ќе има протести против владата, парламентот, рече Бериша.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close