СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бенон нема правна основа да одбие да сведочи

Комитетот на Претставничкиот дом на Американскиот конгрес, кој го истражува упадот во Капитол на 6 јануари, го отфрли обидот на поранешниот советник во Белата куќа, Стив Бенон, да се воздржи од сведочење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close