0_Магазин.ПорталЗанимливости

Бенкси донира 13 милиони долари за пренамена на затвор

Приходите ќе дојдат од продажбата на шаблон што Бенкси го користел за графити на ѕидот на затворот, на кој британскиот поет и драматург Оскар Вајлд му посветил и песна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close