0_Магазин.ПорталСцена

Бени Андерсон од „АББА“ го навести конечното распуштање на групата

Сепак, светот има уште на што да очекува бидејќи нивниот нов албум со 10 песни, „Voyage“ (Патување), ќе биде објавен на 5 ноември, а во продажба се и билетите турнејата со истото име, закажана за 2022 година.

Back to top button
Close
Close