0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Бензините поевтинуваат за 0,50 денари, цената на дизелот останува иста

ЕУРОСУПЕР БС - 95 ќе чини 74,50 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе биде 76,50 денари, дизел горивото 66,50 денари, екстра лесното 1 (ЕЛ-1) 65,50 денари, а мазутот 41,543 денари за килограм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close