0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Белоруски, руски и украински активисти добитници на Нобеловата награда за мир

Белорускиот активист за човекови права Алес Бјалјацки, руската организација за човекови права Меморијал и украинската организација за човекови права Центар за граѓански слободи се добитници на Нобеловата награда за мир за 2022 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close