ЕвропаЕвропа.Портал

Белоруските власти претресуваа домови на новинари и на активисти

Властите во Белорусија претресле домови на десетици публицисти и активисти, соопшти група за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close