ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белорусија ќе возврати на санкциите

Белорусија соопшти дека ќе возврати откако САД и нивните сојузници воведоа санкции за десетина физички и правни лица и се пожали дека нејзината економија се соочува со надворешен притисок без преседан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close