ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белорусија од Русија ќе добие ракетен систем Искендер-М

Русија во следните месеци ќе и достави на Белорусија ракетен систем Искендер-М, најави денеска рускиот претседател Владимир Путин пред средбата со белорускиот колега Александар Лукашенко во Санкт Петербург

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close