ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Белорусија: Западот треба да сноси одговорност за крвопролевањето во Украина

Министерот за надворешни работи на Белорусија Владимир Макеи, изјави дека западните земји треба да сносат одговорност за пролеаната крв во Украина, јави агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close