ЕвропаСвет.Слајдер

Белорусија забрани увоз на западни стоки и летови на авиокомпании од ЕУ и Велика Британија

Белорусија соопшти дека воведува возвратни ограничувања за летови на авиокомпании од Европската унија и Велика Британија и оти забранува увоз на западни стоки од земјите кои и воведоа санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close