ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белорусија воведува смртна казна за планирање атентат или „обид за терористички акт“

Белорусија воведува смртна казна за планирање атентат или „обид за терористички акт“, се наведува во денеска објавениот текст на законот, цитиран од руските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close