ЕвропаСвет.Слајдер

Белорусија воведува ембарго на стоки од земји што водат непријателска политика кон неа

Минск од следната година ќе воведе ембарго на стоки од земји што водат непријателска политика кон Белорусија, соопшти прес-службата на Советот на министри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close