0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Белградско драмско позориште со „Лет над кукавичкото гнездо“ на сцената на МНТ

На сцената на Македонскиот народен театар денеска и утре со почеток во 20 часот ќе гостува Белградско драмско позориште со претставата „Лет над кукавичкото гнездо“, според текстот на Кен Кеси/Дејл Васерман, а во режија на Жанко Томиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close