Дописници СветЕвропа

Белгија со највисока стапка на рак на дојка во светот, третманот прескап

Белгија има највисока стапка на рак на дојка во светот, додека третманот е прескап за четвртина жени во земјата, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close